Як вибрати плитку на підлогу в коридор, ванну, матову або глянцеву

Ремонт у будинку чи квартирі завжди пов'язаний із покупкою нової плитки. Це міцний та стійкий оздоблювальний матеріал, який відмінно підходить для ванної, кухні та приміщень з високою прохідністю. Незважаючи на величезний асортимент моделей, часом зробити правильний вибір дуже складно.

Споживачам важливо знати, що плитка відрізняється не лише ціною та зовнішнім виглядом, а й контрастно відрізняється технічними характеристиками. Щоб дійсно купити якісний оздоблювальний матеріал, слід врахувати низку ключових факторів, про які буде розказано далі.

Як вибрати тип плитки

Насамперед потрібно визначитися з видом плитки, яка буде укладена на підлогу чи стіни. Для обробки використовують п'ять основних варіантів:

  1. Керамічна. Матеріал одноразового випалу із поверхневим шаром скляної глазурі. Переважно використовується в облицювання стін. Має високу пористість і може бути представлена у різних кольорах та текстурах.

  2. Порцеляновий. Має міцнішу поверхню, за рахунок чого не вимагає додаткового глазурування. Вирізняється високою стійкістю до вологи, що дозволяє використовувати у ванній кімнаті, на підлозі та стінах.

  3. Керамограніт. Плитка має високі показники міцності та екологічної безпеки. Застосовується для зовнішньої та внутрішньої обробки. Шляхетна поверхня дозволяє гармонійно вписатися в інтер'єр та екстер'єр.

  4. Клінкер. Матеріал стійкий до механічних та хімічних впливів, що дозволяє використовувати плитку в досить агресивних умовах навколишнього середовища. Має максимальну вологостійкість і зовнішнє нагадує цеглу.

Кожна категорія підходить для конкретного типу робіт, що суттєво звужує коло пошуку облицювального матеріалу.

Вибираємо плитку в магазині

Який розмір плитки кращий?

Геометричні параметри є важливими в процесі підбору, оскільки плитка йде в різних калібрах:

  1. Велика. Має як мінімум одну сторону більше 60 см. Відмінне рішення для великих приміщень, що прискорює укладання та мінімізує кількість швів та обрізків.

  2. Середня. Найбільш універсальний калібр від 20 до 60 см, оскільки підходить для кімнат будь-якого розміру.

  3. Маленька. Найбільша грань не перевищує 20 см. Складна у монтажі, оскільки потрібна велика кількість плиток. Вигідно виглядає у ванних кімнатах із малою квадратурою.

Інформація дозволяє зрозуміти, який розмір плитки підійде для реалізації конкретного проекту.

Стійкість до зносу.

Щоб підлогове покриття служило багато років без втрати міцності та привабливості, важливо правильно підібрати матеріал за рівнем стійкості. Прийнято виділяти шість основних груп:

  • PEI 0 – призначена тільки для стін;

  • PEI 1 – по поверхні дозволено ходити у м'якому взутті або босоніж;

  • PEI 2 – підходить для побутового застосування всередині приміщень;

  • PEI 3 – не стирається під час ходьби у вуличному взутті, підходить для офісів, квартир та будинків;

  • PEI 4 – гарне рішення для громадських місць: кафе, готелі, ресторани;

  • PEI 5 – витримує високі навантаження у вокзалах, метро, аеропортах тощо

За фактом, для домашнього застосування достатньо виробів першого та другого класу. У цьому важливо звернути увагу до рівень вологостійкості. Важливо, щоб для ванної та кухні показник не перевищував 10%.

Важливим критерієм є дизайн, колір та текстура. Ці характеристики мають індивідуальний характер і залежать від дизайнерського проекту або особистих переваг власника житла. При цьому вони не впливають на технічні параметри, якість монтажу та тривалість експлуатації.

Як перевірити якість плитки при виборі

Незважаючи на високі технології та якісну сировину, із заводів часто надходить далеко не ідеальна плитка. Перед покупкою рекомендується провести декілька базових тестів:

  1. Тон. Важливо впевнитись, що на всіх коробках збігається маркування відтінку. Більше того, потрібно розкрити упаковки та переконатися в тональності всіх виробів. Нерідко продукція з різних партій може відрізнятися між собою.

  2. Калібр. Достатньо взяти дві плитки з різних коробок та прикласти один до одного лицьовою стороною. При цьому слід подивитися на різницю розмірів. Якщо вона перевищує 2 мм, плитку краще не купувати.

  3. Геометрія. Важливо оглянути кути та площини на закруглення та опуклості, які також не дозволяють виконати якісний монтаж.

  4. Товщина. Достатньо взяти по одній плитці зрізних коробок та зіставити їх між собою. Важливо, щоб були перепади висот.

Перевірка геометрії плитки

Така невелика перевірка суттєво знижує різні проблеми з укладанням та загальним виглядом готової поверхні. При цьому слід розуміти, що куплений матеріал може мати шлюб. Більше того, є встановлені допуски, залежно від сорту:

  • перший – до 5%;

  • другий – не більше 25%;

  • третій – понад 25%.

При покупці плитки другого сорту слід розуміти, що кожна четверта може бути пошкоджена, що вважається нормою. Через це завжди потрібно купувати плитку для облицювання із запасом. Такий прийом дозволяє отримати необхідний матеріал на підрізування і не переживати, де шукати ще одну пачку в такому самому тоні. Всі ці поради та рекомендації дозволяють підібрати якісну плитку для будь-якого приміщення відповідно до експлуатаційного призначення.

Додати коментар

Дивиться також: