Вартість укладання плитки може залежати від різних факторів. Перед тим, як дзвонити майстру, краще уважно ознайомитися з кожним, щоб не упустити можливість заощадити.
Список факторів
-
Обсяг в квадратних метрах. Потрібно виміряти стіни та підлоги, щоб знати квадратуру, яку потрібно облицьовувати. Ціна буде нижчою, якщо обсяг роботи буде більшим. Звучить дивно, але насправді так.
- Матеріал плитки. Кахцеву плитку обробити легше, ніж керамогрантину. Ціна на обробку керамограніту буде дорожчою, тому що працювати з нею набагато складніше.
-
Кількість внутрішніх та зовнішніх кутів у погонних метрах. Ціна вийде дорожче, якщо кутів багато. Зовнішні кути потрібно обробляти під сорок п'ять градусів для того, щоб вони виглядали естетичнішими. Обробляти внутрішні кути в такий спосіб дорожче, але робити це не обов'язково. Важливо знати: якщо укладати плитку на таких кутах "притик", можуть утворитися тріщини. Іноді все відбувається вдало і з першого разу, але найчастіше доводиться шліфувати.
-
Наявність мозаїки та розмір плитки. Мало хто з майстрів візьметься робити великоформатну мозаїку, навіть незважаючи на те, що її укладання коштує дорого. Робота потребує особливої складності та великих витрат.
- Форма плитки. У наш час з'явилися різні види плиток. Чим пихатіше візерунок, тим складніше її укладати. Наприклад, форма "кабанчик". Складність її укладання полягає у опуклості плитки.
-
Ціна плитки. Не кожен фахівець візьметься закладати плитку, вартість якої перевищує 25 тисяч за штуку. Майстер не хоче брати на себе провину, якщо плитку буде пошкоджено.
-
Рівність стін та підлог. Майстри не погоджуються працювати з нерівними поверхнями через те, що іноді доводиться штукатурити, або виконати "подвійну" роботу.
-
Злив у підлоги. Він значно збільшить трудовитрати.
-
Подіум для душової. Зараз популярні різні перегородки чи споруди із цегли. Облицювання таких конструкцій дуже впливає на підсумкову вартість роботи майстра.
-
Додаткові роботи. За гідроізоляцію підлог та стін, монтаж коробів із гіпсокартону потрібно обов'язково доплачувати.
-
Місце об'єкта. Якщо будинок або квартира знаходяться поза містом, майстру потрібно доплатити за витрати на приїзд.
-
Затирання швів. Зараз переважно всі користуються епоксидною або цементною. Епоксидна затирка коштує у кілька разів дорожче, ніж цементна. Але свою ціну вона виправдовує стійкістю до забруднення чи хімічних речовин.
-
Наявність дизайнерського проекту. Іноді обговорення займають більше часу, ніж робота, тому краще визначитися заздалегідь.
- Алмазні диски, ганчірки, губки та інші інструменти. Іноді за інструменти теж доводиться платити. Наприклад, спеціальна губка, якій видаляють епоксидне затирання, коштує близько 450 грн.
-
Отвори. Ціна зростатиме в залежності від отворів, які потрібно обробити та вирізати.
-
Укладання плитки. Якщо укладати плитку по діагоналі, ціна вийде на тридцять відсотків дорожче, ніж укладання звичайним способом.