Благоустрій ванної завжди дається складно, особливо через те, що приміщення має підвищену вологість. До ремонту необхідно підготуватися, вивчивши технологічну послідовність. В іншому випадку доведеться витратитися на переробку.
Основні етапи
Насамперед складається проект, визначається обсяг робіт і розробляється дизайн. За підсумками обчислюється зразковий кошторис.
Другим етапом триває підготовка. Важливо знати, що спочатку демонтують сантехніку, а потім прибирають оздоблювальні матеріали.
Третій етап включає розведення труб подачі води та водовідведення, далі гідроізолюють стелю та підлогу, потім вирівнюють і оштукатурюють поверхні. У деяких випадках може знадобитися зробити стяжку підлоги.
Четвертий крок – оздоблення та встановлення сантехніки. Для підвісного туалету необхідно встановити інсталяцію. Тут постає питання: блокова чи рамна? Перший варіант використовується при несучих стінах, другий - у всіх інших ситуаціях.
Останній, п'ятий рубіж найпростіший, потрібно підібрати аксесуари.
Як вибрати оздоблення та сантехніку
Завдяки інтернету та спеціальним програмам, які дозволяють спробувати різні варіанти обробки на макеті, створення дизайну стало простіше. У будь-якому проекті гарним варіантом буде керамічна плитка, вона може замінити фактуру інших матеріалів. Тим більше, її асортимент широкий. Вона відмінно поглинає вологу та витримує високе навантаження.
У класичному стилі використовують керамограніт із обробленого дерева, мармуру та натурального каменю. Перевага надається матовим і полірованим поверхням коричневих відтінків. Якщо говорити про сантехніку, то підійде унітаз-компакт, підвісна або підлогова раковина. Неокласичне оформлення трохи розбавить класику, додавши до інтер'єру сучасні речі.
Скандинавський стиль зробить ванну дуже світлою. Відмінним варіантом буде біла плитка під камінь із матовою або наполовину полірованою поверхнею. Підлогове оздоблення беруть із імітацією натурального каменю.
Сантехніка такого стилю має стриманість і порядок, традиційний набір складається з: ванної вмонтованої в стіну, підвісної раковини та підвісного або підлогового унітазу. Як доповнення беруться декоративні елементи з кованого металу, а замість звичного тримача для рушників використовується дерев'яна драбинка.
Серед сучасних стилів популярністю користуються мінімалізм та хай-тек. Перший вид має на увазі повну відсутність декоративних елементів. Що потрібно:
- Гармонійне поєднання кольорів підлоги та стін;
- Меблі із правильною геометрією;
- Підвісний унітаз;
- Підвісна раковина
У хай-теці основну роль виконують підсвічування, які встановлюють по контуру дзеркал, також важливе значення має поєднання локального та загального освітлення, при цьому ставляться світильники різних призначення та розподіляється світловий потік. Меблі мають м'яку форму, а сантехніка використовується трохи хитромудрою. Для фасадів застосовують матеріал з металу, пластику та скла.