Ефективні способи порятунку від старої плитки зі стіни та підлоги

Робота зі зняттям старої плитки зовсім не така проста, як може здатися на перший погляд. Навіть перфоратор у руках професіонала не є панацеєю від усіх проблем, особливо якщо потрібно зняти плитку, не пошкодивши її.

Підготовчий процес

Щоб не пошкодити стару плитку і зняти її без шкоди для стіни, знадобиться великий інструментарій, а також частка терпіння, акуратності та вправності. З інструментів під час роботи можуть знадобитися:

  • перфоратор;
  • стамеска;
  • молоток;
  • чернівці.

Перш за все, варто заготовити мильний розчин і ретельно протерти їм місця стикування плитки і дати плитці трохи розм'якнути. Після чого можна обробити шви між плитками болгаркою, організувавши тим самим виїмки, повторивши процедуру промокування.

Видаляти шар засохлої цементуючої основи краще стамескою. Після цього шар за шаром акуратно поглиблювати виїмку за допомогою ручних інструментів та перфоратора.

Як зняти плитку без пошкоджень для повторного використання

У деяких випадках неможливо зняти плитку так, щоб не утворити на ній скол чи тріщину. І не у всіх випадках це варте того. Справа в тому, що чим краще наносилася плитка при укладанні, тим міцніше вона тримається на стіні.

Крім того, важливим є і тип поверхні, на якій встановлена плитка. Наприклад, обробити гіпсокартон дуже проблематично.

Цікавий факт – професіоналу достатньо постукати невеликим молотком з гумовим наконечником, щоб визначити наявність внутрішніх порожнин, які дають шанс зняти плитку без пошкоджень.

Найскладнішим кроком є створення перших виїмок. Після чого робота зі зняття кахлю йде планомірно та методично.

Як швидко зняти усю плитку?

Якщо не стоїть завдання зберегти якомога більше кахлю, оскільки саме цей фактор суттєво впливає на швидкість робіт, то можна перейти до швидкого видалення всього покриття. Насамперед варто стурбуватися захистом комунікацій, статі, а також стурбуватися засобами індивідуального захисту. Підлогу та труби можна застелити фанерою, картоном або пінопластом, а для захисту використовувати будівельні окуляри та рукавички, крім того, знадобиться маска для захисту органів дихання, не допускаючи тим самим попадання в них дрібних частинок будівельного пилу.

Як основний інструмент застосовується перфоратор з насадкою долотом. Плитка по черзі видаляється вздовж горизонтальної лінії зверху вниз, а упор долотом слід робити під кутом так, щоб можна було з легкістю підчіплювати і знімати частини плитки, що відкололася.

Навіть після акуратної роботи на стіні залишаються мікроушкодження та тріщини, які необхідно закладати. Після зняття плитки потрібно стурбуватися рятуванням залишків попереднього цементуючого матеріалу, зашкурування поверхонь і нанесення на них шпаклівки. Тільки після всіх проведених робіт стіна буде готова до того, щоб наносити на неї нову плитку або вибрати альтергативне рішення з облицювання стін.

Додати коментар

Дивиться також: