Укладання пісковика - технологія, особливості

В даний час, внаслідок свого натурального походження та доступної ціни, у будівництві широко використовується пісковик. Але, як і при роботі з будь-яким матеріалом, з пісковиком необхідно дотримуватися ряду правил і вимог. Правильна експлуатація допоможе зберегти готові вироби на довгі роки.

Технологія правильного укладання пісковика

Технологія укладання пісковика різна і залежить від способу укладання, а саме вертикальна або горизонтальна.

Але, при роботі можна виділити ряд базових етапів, які підійдуть до будь-якого способу укладання, а саме:

1. Правильно вибрати основу

Найчастіше для основи будівельники використовують бетон, добре утрамбований щебінь або шлак гранульований та інші матеріали. Важливо, при виборі основи рекомендується звернути увагу на ґрунт, де укладається піщаник та навантаження на виріб. Отже, матеріал має бути міцним і міцним, а основа певної товщини, залежно від ґрунту.

2. Очистити основу та позначити певну висоту шару з лицювальної сторони

Щоб розчин схопився з основою і не почав обсипатися, необхідно очистити основу. Крім того, в залежності від ґрунту важливо намітити висоту шару. При високих навантаженнях використовують камінь до 40 мм, а для зовнішнього оформлення вертикальної стіни підійде 10 мм.

3. Найчастіше готують розчин із цементу та піску в рівних пропорціях. Щоб на вертикальних стінах піщаник міцно тримався, до розчину можна додати спеціальний клей.

4. Нанести розчин на чисту основу
Увага, піщаник слід укласти до того, як розчин повністю застигне.

5. Промити піщаник із двох сторін, використовуючи металеву щітку
Промивку можна провести в широкій ємності водою. Також необхідно звернути увагу на гострі кути, їх не повинно бути. Якщо є виступи, то спеціальним молоточком їх потрібно видалити.

6. Укласти піщаник на готовий шар розчину
Щоб камінь добре зафіксувався на вертикальних виробах, необхідно використовувати армовану сітку, або арматуру, яку заздалегідь вставляють у стіну по всій площі.

7. Затерти шви у виробу
Затирання швів проводиться спеціальним шпателем. Даний вид робіт особливо важливий на горизонтальному укладанні пісковика, щоб не було занадто великої відстані між плитками. Після затирання, виріб слід протерти сухою ганчіркою.

8. Промити готовий виріб
Для надання завершеного характеру необхідно промити всі проточною водою.

Ціни при роботі з пісковиком

Натуральний камінь є чудовим варіантом для оформлення доріжок та стін, до того ж він має доступну ціну.

Але, як і будь-який матеріал, ціна залежить від виду пісковика. Якщо матеріал простий, без обробки, то ціна невисока, а якщо була проведена спеціальна термічна обробка, внаслідок якої камінь став міцнішим, то ціна буде вже вищою.

Таким чином, пісковик є відмінним облицювальним матеріалом. Але, щоб вироби з нього прослужили довгі роки, необхідно дотримуватися технології укладання даного матеріалу.

Додати коментар

Дивиться також: