Для того, щоб правильно покласти плитку, слід дотримуватися ряду правил. Ці правила стосуються двох етапів діяльності, таких як підготовка та вибір клею для плитки.
Що ж потрібно знати про етап підготовки
Будь-яка поверхня потребує очищення. Забирається пил, бруд та масляні плями. Стіна або підлога повинні бути міцними та цілісними.
Підстава грунтується. Грунтуючий склад вибирається відповідно до якості основи. Після нанесення ґрунту слід просушити поверхню. Забираються всі можливі нерівності, поверхню шпаклюють. Шпаклювальне покриття просушують.
Останній етап – укладання плитки. Для правильного нанесення сумішей для ґрунтування використовується пензель. Ґрунтовно покривається вся основа. Особлива увага приділяється пористим поверхням. Такі підстави обробляються кілька разів складом, що грунтує. Підготовляючи поверхню під плитку, важливо врахувати особливості поверхні.
Цагляна кладка
Підготовка цегляної кладки починається з виявлення недоліків. Використовуємо рейку. Виступи забираються шляхом сколювання, ямки вирівнюються цементом, хиткі елементи зміцнюються. Такими нехитрими способами можна досягти дуже рівної поверхні. Далі основа шпаклюється.
Підстава з бетону
Бетонна основа готується за строго визначеним порядком. З'ясовується "рівність" поверхні. Основа очищається від забруднень. Поверхня висікається. Поверхня має чималі нерівності? Встановлюється металева сітка, потім вирівнюється стіна. Якщо є масляні плями, їх неодмінно необхідно прибрати з поверхні. Робиться це за допомогою розчину соди. Потім стіну промивають водою.
Грунтуються бетонні стіни або підлоги спеціальними розчинами. Для поліпшення адгезії такої поверхні її січуть. Плитка на такій основі міцніше тримається.
Приміщення з підвищеною вологістю
Приміщення з підвищеною вологістю заслуговують на окрему увагу. Тут, окрім звичайних етапів роботи, потрібно ще й гідроізолювати поверхню. Кладеться ґрунтовка, просушується, потім кладуть гідроізоляцію. Для того, щоб підвищити зчеплення, укладають кілька шарів гідроізолюючого матеріалу.
Клей для плитки
Підібрати клей – нескладне завдання. На сьогоднішній день у продажу є безліч складів, що клеять. Потрібно лише уважно прочитати інструкцію виробника. Це допоможе зробити правильний вибір.
Нюанси під час вибору клею
Вибираючи склад, що клеїть, потрібно врахувати 4 моменти. По-перше, умови приміщення. Сюди ми можемо віднести температуру, вологість, внутрішнє або зовнішнє облицювання стін. По-друге, з якого матеріалу основа, на яку укладатиметься плитка. По-третє, розмір плитки. По-четверте, вертикальна або горизонтальна поверхня облицьовуватиметься плиткою.
Різновиди сучасного плиткового клею
Найпоширенішими є сухі суміші, що містять у своєму складі цемент. Такі суміші недорогі і можуть використовуватись як на вертикальних поверхнях, так і на горизонтальних. Недоліком можна вважати швидке висихання повітря. Тому такі суміші розводять порціями та намагаються швидко з ними працювати.
Наступними за поширеністю є суміші, до складу яких входить пластифікатор. Ці суміші мають у своїй основі цемент. Наявність пластифікатора збільшує еластичність суміші. Це дозволяє довше працювати на відкритому повітрі із цим складом.
На третьому місці за попитом знаходяться склади, що нагадують пасту. Це однокомпонентні клейові суміші.
Завершують лінійку продукту склади, які включають різні добавки. Двокомпонентні суміші необхідно змішати перед використанням. Як правило, вони продаються в 2 ємностях. Дані склади мають підвищену еластичність і можуть легко застосовуватися в зовнішньому облицюванні, а також такі суміші активно використовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю.
При прочитанні інструкції необхідно приділити особливу увагу розділу технічних параметрів клею. У даному розділі докладно описано, за яких температур можливе використання даного клеючого складу, які адгезія та еластичність. Також варто звернути увагу на термін придатності готового складу. Важливим пунктом є час можливого коригування плитки на складі. Пункт про приблизну витрату клею на 1 м? допоможе вам правильно визначити кількість матеріалу, що закуповується.
Також існує поняття тиксотропності. Цей параметр враховує швидкість сповзання клейової маси з поверхні.
Виявивши, на яку поверхню кладеться плитка, можна розрахувати час підготовчих робіт, а також їх кількість і матеріальні витрати. Враховуючи технічні можливості пропонованих для використання клейових складів, можна розрахувати час використання та кількість складу. Все разом це заощадить багато часу і нервів під час укладання плитки. Не варто нехтувати перевіреними часом правилами та інструкціями.