Ремонт у ванній кімнаті – з чого почати?

На відміну від інших приміщень, ванна має свою специфіку (різкі зміни температури, постійна вологість). І тому при ремонті санвузла потрібно враховувати низку факторів і варто виявити уважність до деталей.

Ванная в Киеве

Перепланування

Дозволяє з'єднати туалет з ванною кімнатою і збільшити площу санвузла. Перенесення перегородок і дверних отворів також відносяться до зміни планування, що вимагає документального переоформлення. Перед ремонтом потрібно заздалегідь скласти план розміщення сантехніки.

Демонтаж стін та сантехніки

Для початку потрібно зняти всі шафи, навішування з дзеркалами, перегородки та предмети зі скла. Після цього перекривають воду і відключають сантехнічні прилади. Для зручності можна використовувати молоток з перфоратором та зубилу. На цьому етапі необхідно зняти старі плитки, каналізаційні та водопровідні труби. При переплануванні слід знести усі перегородки. Стару сантехніку можна здати в металобрухт.

Зведення нових стін

Для перегородок можна використовувати найрізноманітніші матеріали, наприклад, гіпсокартон, піноблок, цегла, газобетонні блоки. Найміцніший матеріал - газоблок, що являє собою спінений штучний камінь.

Важливо: товщина перегородок має перевищувати 8 мм без розрахунку фінішного оздоблення.

Вирівнювання стін

Для цього використовується гіпсова або цементна штукатурка. Спочатку на всіх стінах встановлюють маяки за рівнем і через добу вирівнюють стіни. Штукатурка наноситься знизу нагору. Після стінок слід приступити до підлоги. Для вирівнювання рекомендується застосувати цементну стяжку. Також необхідно провести гідроізоляцію за допомогою будівельних сумішей або плівок, що закладаються перед стяжкою.

Розведення водопровідних та каналізаційних труб

Перед монтажем насамперед необхідно замінити стояки. Для заміни використовуються лише якісні поліпропіленові труби.

Монтаж каналізації та електропроводів

Застосовуються пластикові труби з діаметром 50 мм. При монтуванні системи важливо дотримуватися кута нахилу в 1,5-3 градусів. Для зливу пральної машини потрібно додатково встановити труби діаметром 40 мм.

Монтаж електропроводів для підсвічування дзеркала, електровентилятора та пральної машини проводиться перед укладанням плиток. Додаткові розетки розміщують на зручній висоті та в місцях, куди не потрапляють краплі води.

Монтаж та встановлення сантехшкафи

Сантехнічною шафою називають конструкцію із металопрофілю. Шафу обшивають гіпсокартоном для захисту від вологи. Конструкція приховує каналізаційні та водопровідні стояки. Для доступу до лічильника необхідно передбачити сантехнічний люк.

Укладання плиток

Плитки для ванної кімнати необхідно купувати з невеликим запасом. Це виключає брак матеріалів під час шлюбу чи бою плиток під час перевезення. При покупці важливо перевіряти номер партії та дату випуску кожної упаковки. Укладати плитки потрібно з далекого кута. Цілісні матеріали укладають на відкритих ділянках підлоги та стін за допомогою спеціального плиткового клею. Залишки клею знімають зубчастим шпателем. За один раз потрібно викладати по 1-2 плитки і відрегулювати за допомогою будівельного рівня. Для вирівнювання можна використовувати гумову киянку.

Отвори на плитках вирізують вольфрамовими коронками або вручну із застосуванням пера для скла. Після укладання шви між плитками затирають гумовим шпателем. На повне висихання плиткових швів знадобиться 1-2 дні.

Додати коментар

Дивиться також: