Плитка для ванної кімнати представлена в широкій різноманітності оздоблень, кольорів та матеріалів, і вас можна зрозуміти, якщо вам важко визначитися з вибором! Ось коротка інформація про різні матеріали плитки, плюси та мінуси кожного з них, а також про те, як зробити усвідомлений та розумний вибір.
Плитка для ванної кімнати має бути підібрана з урахуванням низки факторів. Вона має відповідати декору та дизайну вашого будинку, але це ще не все. Вибрана вами плитка має бути протиковзкою, водонепроникною і простою у догляді, навіть якщо у вас немає часу на щоденне глибоке прибирання. Ось кілька варіантів, на які можна звернути увагу.
Керамічна плитка
Найпопулярніший варіант, укладання керамічної плитки доступне в широкій різноманітності кольорів, з глянсовою, текстурованою або матовою обробкою. Хоча глянсова плитка добре підходить для стін, вона може бути слизькою, якщо використовувати її на підлозі, тому на підлогу слід укладати тільки текстуровану або матову, яка має протиковзкі властивості.
Позитивні сторони:
Керамічна плитка стійка до ковзання, економічна та дуже проста у догляді. Вона також доступна в дивовижному розмаїтті кольорів та оздоблень.
Але будьте уважні:
Керамічна плитка не така довговічна, як хотілося б. Вона може потріскатись і відколотися по краях. Якщо укладати плитку з обережністю, використовуючи добру кількість затирання по всій поверхні, цей недолік можна звести до мінімуму. Ще один мінус – кольори можуть вицвітати з роками, особливо в тих місцях, які піддаються прямому впливу сонячних променів.
Склокерамічна плитка
Виготовляється з кремнезему, кварцу та глини, спресованих у заводських умовах за високої температури та тиску. Це дуже популярний варіант для використання у будь-якій частині будинку, включаючи ванні кімнати та кухні.
Склокерамічна плитка тверда, абсолютно непроникна для води та дуже міцна. Вона не тріскається і не сколюється, а також стійка до подряпин. Її можна придбати в широкій різноманітності кольорів, дизайнів, оздоблень та розмірів; вона навіть доступна в обробці під натуральний камінь та дерево. Вона дуже невибаглива у догляді, її можна мити лише водою та милом. Ця плитка ніколи не вицвітає і може прослужити багато років, залишаючись такою ж красивою, як і в день укладання!
Але є й зворотний бік:
Склокерамічна плитка дорожча за керамічну, тому якщо ви вибираєте дизайнерську плитку високого класу, вона може виявитися вам не по кишені.
Плитка з натурального каменю
Натуральні камені, такі як граніт і мармур, використовуються в елітних ванних кімнатах і надають декору приємної земної привабливості. Не буває двох однакових плиток, тому ванна кімната зберігає інноваційну свіжість, не схожу на жодну іншу.
Деякі плюси:
Натуральне каміння надає вашому декору елегантності поза часом, багатої естетики та прекрасного, теплого оздоблення. Покладена досвідченими плиточниками, вона довговічна і з часом виглядатиме лише краще. Цю плитку також легко утримувати у чистоті, її можна регулярно протирати чи мити. Уникайте використання розчинів, що чистять, що містять кислоту, оскільки вони можуть пошкодити обробку каменю.
Зверніть увагу на ці мінуси:
Важливо вибирати високоякісний камінь, тому що інакше постраждає довговічність. Якщо ви вибираєте пористий камінь, такий як мармур або камінь Джайсалмер, його потрібно правильно запечатати. Кам'яна плитка також набагато дорожча за фабричну, тому вам потрібно буде врахувати витрати у своєму бюджеті.
Крім того, пам'ятайте, що полірований граніт дуже слизький при намоканні. Для підлоги завжди використовуйте обпалений граніт.
Скляна плитка
Скляна плитка, представлена у вигляді смужок з крихітними яскраво забарвленими квадратиками скла, виглядає чудово і надає привабливості будь-якій ванній кімнаті. Кольори можна підібрати відповідно до вашого декору, їх можна змішувати та поєднувати, щоб створити настінну фреску або будь-який малюнок на ваш вибір.
Недоліки:
Вартість, яка знаходиться на вищій стороні, не по кишені багатьом. Крім того, оскільки скляні квадратики маленькі, кількість швів буде дуже великою. Це ускладнює догляд за плиткою.
Зрозуміло, що скляну плитку можна використовувати тільки на стінах.
Поради професіоналів з укладання плитки у ванній кімнаті:
Для підлоги завжди використовуйте протиковзну плитку, яка нестає слизькою при намоканні.
Плитка для ванної кімнати не повинна бути пористою. Якщо ви плануєте використовувати мармур або інші натуральні камені, які не є водостійкими, обробіть їх поверхню герметиком і повторюйте процес герметизації кожні кілька років.
Чим більше плитка, тим менше швів між плитками. Це полегшить прибирання ванної кімнати, оскільки бруд завжди прагне осідати в затиранні швів.
Склокерамічна плитка з паперовим швом забезпечить безшовний вигляд.