Плитка або ламінат кухні: поради щодо вибору підлогового покриття

У процесі ремонту будинку потрібно не тільки подбати про те, щоб відповідні процедури були проведені правильно з технічної точки зору, але і для них використовувалися правильні матеріали.

При цьому вибирати ці матеріали може бути непросто, адже різні варіанти виглядатимуть однаково привабливими. Хорошим прикладом є вибір між плиткою та ламінатом як підлогове покриття для кухні. Однозначно в цьому питанні можна сказати тільки одне: ремонт будинку - це не завжди гонитва за певними естетичними властивостями, тому краще балансувати між красою і функціональністю.

Переваги плитки та ламінату

Важливо: Важливо пам'ятати, що матеріали мають певні і цілком точні характеристики, тому про їхні можливості не потрібно судити за зовнішнім виглядом і вартістю. Виробники самі проводять тести виробів і в картці товару вкажуть всі необхідні дані – вони обов'язкові для ознайомлення.

Що ж можна назвати найважливішими перевагами двох категорій матеріалів:

плитка на кухні дуже хороша для випадків, коли необхідно за прийнятну ціну отримати максимальну міцність та зносостійкість. З цим матеріалом точно не виникне проблем навіть при падінні ножів чи посуду. Вибирати плитку належить з безлічі видів це різноманітні розміри, забарвлення, візерунки та безліч інших деталей. Можна не переживати і з приводу екологічної безпеки - матеріал зовсім інертний і не може завдати людям жодної шкоди. Приємно й те, що цей матеріал легко доглядати;
при цьому для того, щоб зупинитися на ламінаті, також достатньо приводів. Цей матеріал не боїться впливу з боку багатьох хімічних речовин, а також ультрафіолету. Доглядати ламінату теж досить просто - для цього не потрібні якісь спеціальні засоби. Матеріал довго зберігає тепло і не здаватиметься холодним при ходьбі: якщо для плитки обов'язкові тапочки, то ламінатом значно частіше ходять босоніж. Окремо варто відзначити вражаючу шумоізоляцію – важлива характеристика.

Виробники

Серед виробників плитки та ламінату, різні компанії отримали особливо високі оцінки і настав час у цьому розібратися:

серед виробників ламінату можна відзначити таку компанію як Pergo, яка заслужила особливо високі оцінки за якість продукції та прийнятну вартість, за високу міцність, а ще за великий вибір моделей. Хороші оцінки отримала компанія Haro, серед важливих особливостей якої додаткова антистатична обробка ламінату, найкраща замкова система, а також яскраві дизайнерські рішення;
одним із заслужених лідерів у списку виробників плитки є компанія Kerama Marazzi, яка вражає просто величезним асортиментом, а також схильністю до використання інноваційних технологій. Плитка буде міцною, але зберігає доступну вартість. Ще одним лідером ринку є компанія LaFabbrica, яка так само пропонує високу якість плитки і вражаючу довговічність, а також можливість вибирати з безлічі варіантів виконання.

Як правильно порівнювати матеріали

Порада: Справа не тільки в тому, що ідея порівняти матеріали між собою є вкрай корисною, а й у необхідності вибрати якомога більше пунктів. Краще запастися терпінням, але дійсно добре порівняти різні варіанти плитки та ламінату, ніж поквапитися та зробити неправильний вибір.

Отже, параметрів для порівняння досить багато і якщо вивчити їх досить ретельно, вибрати підлогове покриття буде простіше. При цьому важливо відзначити, що порівнювати між собою потрібно три матеріали – це ламінат, керамічна плитка та плитка ПВХ:

  • наприклад, очевидно, що вологостійкість ламінату знаходиться на найнижчому рівні серед представлених матеріалів, тоді як керамічна плитка та ПВХ плитка на воду зовсім не реагують;
  • ще керамічна плитка має просто позамежну зносостійкість і практично не зношується. Термін служби плитки ПВХ близько 10 років, а ось ламінат зношується найшвидше;
  • зате ламінат неможливо порівнювати з обома видами плитки в плані комфортної експлуатації - саме дерев'яне покриття для підлоги буде найбільш приємним, у тому числі для ходіння босоніж. У будь-який час ця підлога не буде холодною і буде максимально комфортною;
  • ламінат укладається досить просто – потрібно буде лише придбати додаткові матеріали. А ось з керамічною плиткою вистачає своїх проблем - укладання цього покриття для підлоги займає дуже багато часу і коштує дорожче всіх інших варіантів.

Чим більше параметрів буде порівняно подібним чином, тим осмисленішим буде вибір між ламінатом і двома видами плитки.

Висновки

Безумовно, важливо пам'ятати про те, що жодні аргументи та доводи можуть не спрацювати в тому випадку, якщо людина вже визначилася з покриттям для підлоги. І це правильно, адже, зрештою, потрібно взяти те, що дійсно подобається, навіть якщо для певної ситуації більше підходило інше покриття. Наприклад, любителі більш натуральних матеріалів, а дерево дійсно є дуже близьким матеріалом для людини, можуть вибрати ламінат навіть у тому випадку, якщо доводи на користь керамічної плитки здалися їм переконливішими. При цьому важливо не забувати про можливість ознайомитися з думками тих, хто вже стикався з цим вибором і ухвалив певне рішення: на якому матеріалі вони зупинилися і яких висновків дійшли.

Додати коментар

Дивиться також: